KOOPERATIVA spustila platobnú službu PAYME

15.01.2021

Poisťovňa KOOPERATIVA sprístupnila svojim klientom novú platobnú službu Payme, ktorá zjednodušuje platby. Klientom tento inovatívny spôsob platenia zvýši komfort pri platení poistného prostredníctvom Mobil Bankingu.

Prevádzkovateľom služby je Slovenská banková asociácia. „Našou prioritou je zvyšovanie kvality služieb nielen v oblasti produktov a likvidácie poistných udalostí, ale aj možností digitálnej komunikácie a online platobných služieb. Smart technológie sa neustále zlepšujú, preto som rád, že naši klienti ich majú k dispozícii medzi prvými. Služba Payme klientom platby poistného zjednoduší doslova na jeden klik,“ uviedol Ing. Vladimír Bakeš, PhD., predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne KOOPERATIVA.

Ako Payme funguje:

  • Klientovi poisťovňa v sprievodnom e-maile k avízu na zaplatenie poistného posiela vytvorený platobný link.

  • Po kliknutí na link v mobilnom telefóne je klient automaticky presmerovaný do mobil bankingu, kde sa mu zobrazia platobné údaje k úhrade poistného.
  • Následne stačí len platbu schváliť.
  • Ak banka, v ktorej má klient vytvorený osobný účet, službu Payme zatiaľ nepodporuje, vytvorený odkaz v sprievodnom e-maile ho presmeruje na stránku s platobným QR kódom, kde si ho klient naskenuje a uhradí platbu vo svojej mobilnej bankovej aplikácii.