Auto

Všetko čo ste chceli vedieť o poistení GAP, ale báli ste sa opýtať.

16. 05. 2022
Kooperativa
5 minút
Všetko čo ste chceli vedieť o poistení GAP, ale báli ste sa opýtať.

V poisťovníctve stále existuje kvantum pojmov, ktoré sú pre mnohých neznáme, a to je škoda. Nie preto, že sa ukracujete o slovnú zásobu, ale skôr preto, že vás neznalosť môže v niektorých prípadoch pripraviť o slušné peniaze. Dnes sa budeme venovať termínu GAP, a prečo by ste si „medzeru“ v znalostiach ohľadom tohto typu poistenia mali rýchlo doplniť. Ak sa teda nejedná o fashion značku, čo to potom je?

Guaranteed Asset Protection, ako prosím?

Poistenie, známe aj ako GAP, sa týka vášho štvorkolesového miláčika a predstavuje poistenie finančnej straty. Inak povedané, ak príde k totálnej škode na vozidle alebo jeho odcudzeniu, budete veľmi radi, že ho máte. V praxi to v podstate znamená, že ak si odrovnáte auto na totálku, GAP vám zaplatí kúpu nového. To znie sympaticky, čo poviete?

havarované auto na kraji cesty

Načo mi je potom havarijné poistenie?

Ak chcete pochopiť rozdiel, je nutné uvedomiť si, čo znamená trhová cena auta, teda aktuálna hodnota vášho vozidla. Tá sa, bohužiaľ, znižuje prakticky každým naštartovaním, a preto jeho cena rapídne klesá. Havarijné poistenie vám bude kryť vždy iba práve túto hodnotu. Ak vám napríklad po dvoch rokoch auto ukradnú, havarijné poistenie vám preplatí iba „číslo“, na ktoré sa vaša „jazdenka“ v tom momente nacení.
Ten zásadný finančný rozdiel si teraz viete predstaviť asi najlepšie aj sami.

osoba, ktorá drží v rukách kalkulačku

GAP nie je navždy

Ani od GAP nemôžete očakávať, že bude chrániť vaše auto navždy. Ponuka poisťovní sa väčšinou líši v rozsahu od troch do piatich rokov, pričom Kooperativa vám ponúka na výber z celého spektra týchto poistných dôb. Výhodou je, že si tento typ poistenia môžete uplatniť ako na nové, tak aj na ojazdené vozidlo (do 5 rokov od dátumu jeho výroby) až do výšky 100 000 EUR.

muž sediaci za stolom s notebookom pred sebou

Ani GAP nie je pre každého

Tento typ poistenia je špecifický, a preto existujú výnimky, kedy si oň požiadať nemôžete. Smolu máte, ak patríte medzi majiteľov autoškoly, alebo prevádzkujete taxi službu, či ste súčasťou modernej formy zdieľanej ekonomiky – ako je napríklad Uber, Bolt a podobne. Auto požičovne alebo pretekárske autá patria takisto do „NO GO“ skupiny z pochopiteľných dôvodov. V týchto prípadoch vám odporúčame obrátiť sa priamo na poisťovňu pre individuálnu ponuku.
O výlukách spojených s alkoholom za volantom ani nemusíme písať.

muž sediaci v aute s hlavou v dlaniach

Ste už GAP pozitív?

Hodnota, ktorú za svoje peniaze v prípade poistenia GAP dostanete, je už teda zrejmá. Ak máte k svojmu autu viac ako len technický vzťah a život na ceste si už bez neho neviete ani predstaviť, mali by ste si našu GAP ponuku do detailov prejsť

Výhody sú jasné:

  • Až do 100% krytie hodnoty vozidla,
  • poistná doba až 5 rokov,
  • platí na nové aj ojazdené vozidlá do 5 rokov veku,
  • väčšia istota na cestách.
Auto

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám