Auto

5 najčastejších zlozvykov za volantom

30. 11. 2015
Kooperativa
3 minúty
5 najčastejších zlozvykov za volantom

Počas šoférovania vymýšľame rôzne činnosti, ktorých výsledkom nie je vybavený telefonát alebo perfektne nanesený makeup, ale kopa pokrčených plechov. Viete, čo najčastejšie robíme za volantom?

Haló, halóóó...

Telefonujete, píšete správy alebo vybavujete emaily počas šoférovania? Riskujete viac než pokutu. Experti totiž tvrdia, že ľudský mozog nie je schopný plnej koncentrácie na dve veci. Ak je telefonát alebo mail skutočne dôležitý, radšej na chvíľu zastavte. V opačnom prípade môžete prísť o viac než dôležitý rozhovor alebo pár eur z peňaženky. V stávke je váš život.

Zrkadielko, povedz, kto je najkrajší na svete

Mnoho žien si v poslednej dobe prenáša raňajší skrášľovací rituál z kúpeľne za volant. Vôbec si pri tom neuvedomujú riziko, ktoré podstupujú. Ak k nim patríte aj vy, odporúčame vám hodiť tento zlozvyk za hlavu a venovať sa naplno šoférovaniu. Neohrozujete totiž iba seba, ale aj ostatných účastníkov premávky!

Jedenie za volantom

Na dlhých cestách alebo v časovom strese do seba počas šoférovania zvykneme hodiť bagetu či tyčinku. Aj keď si myslíte, že takýto multitasking s prehľadom zvládnete, môže sa vám poriadne vypomstiť. Popri jedení sa totiž nemôžete naplno venovať riadeniu. Nedržíte poriadne volant, obzeráte sa za každou omrvinkou a vaša pozornosť klesá. Jedenie počas šoférovania nie je vhodné pre vás ani váš čistý sveter. Vyhnite sa mu.

Bez hudby ani na krok

Rádio je super vec, hlavne ak nemáte spolujazdca. Zamyslite sa však, či je výmena CD-čka alebo ladenie rádia skutočne také súrne, aby nepočkalo, kým zastavíte. Stačí malá nepozornosť a vaše auto dostane, prinajlepšom, nútenú dovolenku v autoservise. Dva týždne sa budete vyvážať v MHD a vaša peňaženka dostane zabrať. Stojí vám to zato?

Domáci miláčik ako spolujazdec

Ak máte psa, viete, o čom je reč. Vozenie psa v aute nemusí byť žiaden strašiak, stačí sa postarať o niekoľko maličkostí. Skúste mu dať do kufra pohodlnú deku alebo mu kúpte špeciálny bezpečnostný pás. V prípade zrážky budete vy aj váš pes v bezpečí a navyše nedostanete pokutu. Ak je váš miláčik uštekaný, odporúčame vám dať mu tesnejší náhubok. Takéto vyrušovanie môže byť skutočne nebezpečné.

Snažte sa pri šoférovaní vždy maximálne sústrediť na jazdu. Dajte si pás, zapnite svetlá, skontrolujte doklady a až potom vyrazte. Nič nie je také súrne, aby to nepočkalo, kým zastavíte. Nezabudnite ani na povinné zmluvné poistenie a pravidelnú úhradu splátky. Pre istotu uzatvorte aj havarijnú poistku, ktorá vám v prípade nehody pomôže ľahšie zvládnuť situáciu. Prajeme vám veľa šťastných kilometrov.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.

Auto

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám