Život

Ako vybrať správny vianočný darček? Naučte sa to raz a navždy

15. 12. 2022
Kooperativa
4 minúty
Ako vybrať správny vianočný darček? Naučte sa to raz a navždy

Blížia sa Vianoce a s nimi aj dilema, čím obdarovať svojich blízkych. Dôkazom toho, že sa také veci nemajú podceniť, je náš vlastný pocit, keď nám dakto daruje zbytočný či nevhodný vianočný darček.

Najjednoduchšie to majú pravdaže tí, ktorí nekupujú nič. Prípadne si nepotrpia na to, aby ich darčeky niekomu vyrazili dych. Ak nechcete patriť ani do jednej z týchto skupín, tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu nájsť ten pravý vianočný darček.

Originalita sa cení

Ak to tento rok nechcete odbaviť kozmetikou, pyžamom alebo ponožkami, pouvažujte nad niečím unikátnym. Jednou z výhod internetu je to, že sa na ňom dá nájsť naozaj kadečo: od originálnych ponožiek s fotkami vášho vlastného psa až po skutočné noviny zo dňa, keď sa obdarovaný človek narodil.

muž sediaci na gauči držiaci hnedú škatuľu

Vianočný darček, o ktorom viete len vy 

Ďalší spôsob, ako darčeku dodať unikátnosť, je vymyslieť niečo, čo by nenapadlo nikomu inému. Takýto darček viac ako originalitou dojme tým, aké medziľudské puto vytvorí medzi vami a obdarovaným človekom.

Do tejto kategórie patria napríklad lístky na divadelnú hru, v ktorej hrá jeho obľúbený herec alebo herečka. Prípadne lístky na koncert interpreta, ktorým je práve posadnutý. Čaro urobí čokoľvek, o čom sa váš blízky len tak ledabolo zmienil. Keď to od vás zrazu o pár mesiacov neskôr dostane, povie mu to, že ho naozaj počúvate a záleží vám na ňom.

žena držiaca sivú krabicu s červenou mašľou

Darujte nový skill

„Dajte človeku rybu a nakŕmite ho na jeden deň. Naučte ho chytať ryby a nakŕmite ho na celý život.“ Na rozdiel od toho, ako je myslený citát, vy máte výhodu, že osobne nemusíte učiť nikoho nič. Stačí mu len vybrať správny kurz. Ako na to? Prirodzene, výber by mal zohľadňovať záujmy toho, komu je určený. Pre niekoho to môže kurz lezenia, pre inú online tutoriály o grafickom dizajne.

žena sediaca na gauči s notebookom

Poraďte sa s umelou inteligenciou

Ak vám ani napriek predchádzajúcim tipom naozaj nič nenapadá, máme pre vás ešte jedného žolíka – je ním umelá inteligencia od OpenAI, ktorá dokáže s prekvapivou komplexnosťou zodpovedať mnohé otázky. Stačí sa zaregistrovať cez mail na https://chat.openai.com/ a napísať do okienka, komu by mal byť vianočný darček určený. Ktovie, možno svoj ideálny darček nájdete práve tu…

Cestovné poistenie ako vianočný darček

Roky covidu mnohým z nás narušili naše cestovateľské plány. Ak má človek, ktorého chcete obdarovať, už naplánované dobrodružstvá na budúci rok, darujte mu k nim ročné cestovné poistenie už od 39 Eur. Vďaka vášmu darčeku bude mať svätý pokoj nielen na Vianoce, ale aj vtedy, keď mu na cestách nevyjde všetko presne podľa plánu. Výhodou je, že cestovné poistenie MARCO POLO od poisťovne Kooperativa môžete kúpiť aj vtedy, keď nie ste účastníkom cesty.

Život

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám