Auto

Cenu poistenia svojho auta zistíte okamžite, pomôže vám táto kalkulačka

08. 06. 2021
Kooperativa
6 minút
Cenu poistenia svojho auta zistíte okamžite, pomôže vám táto kalkulačka

Kedysi ste kvôli cenovej ponuke poistenia museli bežne navštevovať kamennú pobočku poisťovne. Tie časy sú už dávno preč. Povinné zmluvné aj havarijné poistenie dnes vybavíte z pohodlia domova za pár minút. Ako celý tento proces prebieha a aké výhody môžete získať?

Pomôže vám prehľadná online kalkulačka 

Pred uzatvorením poistnej zmluvy je najdôležitejším ukazovateľom cena samotného poistenia v pomere k ponúkanému poistnému krytiu. Pomocníkom pre vás je online kalkulačka PZP a online kalkulačka havarijného poistenia (KASKO) od poisťovne Kooperativa. Po vyplnení základných údajov budete vedieť, koľko by vaša poistka stála. Postup je navyše veľmi jednoduchý. V prvom kroku si otvoríte konkrétnu kalkulačku a potom už len budete odpovedať na rôzne otázky.

Môžete získať až 10 % zľavu

V kalkulačke najskôr uvediete, koľko škodových udalostí ste mali za posledné 3 roky. Ak ste neboli účastníkmi žiadnej nehody, získate 10 % zľavu z celkovej sumy poistného. Následne zadáte evidenčné číslo svojho auta. Na základe neho kalkulačka sama zistí konkrétne parametre a automaticky ich vloží do formulára. Ak uzatvárate poistenie na auto, ktorému ešte nebolo pridelené evidenčné číslo vozidla, tieto údaje musíte uviesť vy. Potrebovať však budete iba základné technické dáta. 

Auto.
(Foto: Adobe Stock)

Zistite cenu rýchlo a jednoducho

V ďalšom bode vypíšete svoje osobné údaje, ktoré sú potrebné na výpočet ceny poistného. Kalkulačka vám na základe zadaných informácií ihneď vypočíta konkrétnu sumu. Ak vám ponuka bude vyhovovať, doplníte zvyšné údaje a poistenie si jedným klikom rovno môžete aj objednať. Portál vás následne prehľadne informuje o ďalších krokoch a platbe. Potrebné dokumenty vám budú doručené na e-mail a následne aj v papierovej podobe do poštovej schránky. 

Jedna výnimka pri havarijnom poistení

Podobným spôsobom si môžete vypočítať aj cenu za havarijné poistenie, pričom ho taktiež viete uzatvoriť jednoducho cez internet. Na rozdiel od PZP je v prípade havarijného poistenia potrebné absolvovať aj vstupnú kontrolu vozidla. Jej čas a miesto si však individuálne dohodnete tak, aby vás nijako neobmedzovala. 

Muž a žena v aute.
(Foto: Adobe Stock)

Neplatíte za poistku priveľa? 

Online PZP a kalkulačka havarijného poistenia sa dá využiť aj na overenie, či náhodou vaša aktuálna poistka nie je príliš drahá alebo nevýhodná. Trh s poistením sa neustále mení a je veľmi pravdepodobné, že dnes dokážete získať oveľa lepšie PZP alebo havarijné poistenie ako pred niekoľkými rokmi. A to nielen čo sa týka nižšej ceny, ale aj krytia a benefitov. Vyskúšajte si vypočítať cenu poistenia svojho auta a možno budete prekvapení.

Benefity poistenia online 

Poistenie auta online vám dokáže výrazne ušetriť čas a peniaze. Skúste si predstaviť, koľko minút by ste strávili cestou do poisťovne, čakaním v rade, diktovaním údajov pracovníkovi pobočky a následným presunom domov. Online vybavíte všetko za niekoľko minút z pohodlia obývačky. V pokoji si môžete prečítať poistné podmienky a výhody, ktoré s daným produktom získavate. Nič vás netlačí a máte čas na premýšľanie, aby ste si vybrali to najvýhodnejšie riešenie pre vás. 

Bez problémov to zvládnete aj vy

Uzatvorenie poistenia online nemusí byť žiaden strašiak ani pre ľudí, ktorí sa v online svete dobre nevyznajú. Havarijné poistenie a PZP kalkulačka od poisťovne Kooperativa je špeciálne navrhnutá a testovaná tak, aby sa v nej dokázal bez problémov orientovať každý. Všetky kroky sú prehľadne usporiadané a vysvetlené, takže vypočítanie ceny a následné uzatvorenie poistenia zvládnete bez problémov. 

VYPOČÍTAJTE SI POISTKU NA KALKULAČKE

Auto

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám