Bývanie

Chalupa: 5 dôvodov, prečo by ste si ju mali kúpiť

31. 08. 2022
Kooperativa
5 minút
Chalupa: 5 dôvodov, prečo by ste si ju mali kúpiť

Ľudí, ktorí zvažujú kúpu chalupy, je čoraz viac. Zistite, prečo už viac neotáľať, a potom už len vymyslite, v ktorom kúte Slovenska by sa vám váš druhý domov páčil najviac.

1. Je to výhodné

Koľko dnes stojí týždňové ubytovanie pre celú rodinu v priemernom hoteli na Slovensku? Koľkokrát do roka si takú dovolenku môžete vôbec dovoliť? Teraz si predstavte, že máte takéto ubytovanie vždy len za prevádzkové náklady a ak chcete, kedykoľvek ho môžete prenajať za peniaze, alebo len tak požičať ako láskavosť - napríklad svojmu šéfovi. Má to svoje čaro, namiesto vylihovania v devätnástom egyptskom rezorte si robiť výlety po okolitých kopcoch. Predstavte si ten pocit, keď z jedného z nich zbadáte svoju utešenú chalúpku v údolí.

osoba, ktorá drží kreditnú kartu a telefón

2. Nemusíte byť v meste

Skúsenosť s lockdownami zapríčinenými Covidom nám ukázala, že kopec pracovných pozícií si vôbec nevyžaduje prítomnosť zamestnanca každý deň na tom istom mieste za počítačom v kancelárii. Čoraz viac zamestnávateľov prechádza na výsledkový, nie dochádzkový pracovný režim. Pre vás to v praxi znamená, že môžete začať meniť na realitu vašu romantickú predstavu o tom, ako ste s laptopom na kolenách práve dokončili dôležitý projekt, odtrhnete si marhuľu z vlastného stromu a idete si skočiť do neďalekého jazera.

žena sediaca na verande so svojím psom

3. Chalupy máme v krvi

Slováci vraj boli národom chalupárov, pretože pred rokom 1989 nemohli cestovať. Vraj vypadnúť cez víkend na chatu bol jediný poriadny únik z bezútešnej reality okolo nás. No dobre, ale byť celý víkend na čerstvom vzduchu, kúpať sa v jazere, pestovať si vlastné ovocie a večer si pogrilovať so studeným pivkom nebolo až tak úplne za trest, čo poviete? Vďaka chalupárskej tradícii mali aj mestskí ľudia kopec zručností a pozitívny vzťah k manuálnej práci. Nehovoriac o tom, že takýto typ turizmu v nás vybudoval krásny vzťah k našej krajine.

skupina ľudí sediaca okolo stola s jedlom

4. Šetrí to životné prostredie

Premiestniť sa v piatok po práci autom na chalupu, a potom ho nenaštartovať až do nedeľného podvečera. V lete pokojne aj celý týždeň. Trávenie dovoleniek a voľného času na chalupe je oveľa udržateľnejšie a ekologickejšie než lietať lietadlom a okrem piatkových zápch von z mesta aj oveľa menej stresujúce. Nehovoriac o tom, že na Kopaniciach či Žitnom ostrove si aj naozaj oddýchnete, na rozdiel od airb’n’béčka nad rušnou La Ramblou, v ktorom si musíte napchať zhužvané servítky do uší, aby ste sa aspoň trochu vyspali.

žena ležiaca v hojdacej sieti a čítajúca knihu

5. Už nikdy sa nebudete nudiť

Kúpa chalupy málokedy znamená, že odteraz stačí už len vyložiť nohy na terase a užívať si božský pokoj. Čakajú vás opravy, prerábky, búračky aj „stavačky“. No nezabudnite, že vždy máte poruke výhodné poistenie nehnuteľnosti, ktoré vám pomôže znášať nečakané náklady. Okrem toho, pokojne sa stavíme, že až kým všetky súčasné práce dokončíte, sami si vymyslíte, na čom budete „musieť“ ďalej pracovať, pretože vás to skrátka začne baviť. Mať chalupu znamená mať doživotný projekt a životné poslanie, ktoré v konečnom dôsledku urobí radosť vám, vašej rodine a všetkým priateľom, ktorých na chalupu pozvete.

žena vonku maľuje drevenú stoličku
Bývanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám