Život

Dentálna hygiena zadarmo je najviac: ju a aj tieto ďalšie veci vám môže pokryť životné poistenie

07. 02. 2023
Kooperativa
4 minúty
Dentálna hygiena zadarmo je najviac: ju a aj tieto ďalšie veci vám môže pokryť životné poistenie

Životné poistenie nemusí byť len o odškodnení pri úraze či chorobe. Mnohí z vás určite netušia, čo všetko s ním môžete získať zadarmo.

Životné poistenie, ako ho nepoznáte

Hlavným poslaním životného poistenia je zabezpečenie blízkych v prípade úmrtia a poistenca v prípade ťažkého zranenia s trvalými následkami, vážnych chorôb alebo PN. Vo chvíli, keď náklady vašej rodiny vrátane hypotéky nedokážete vinou úrazu či úmrtia pokryť vy, nastupuje životné poistenie. 

Vedeli ste však, že vďaka životnému poisteniu môžete ušetriť za služby mnohých odborníkov, ktoré inak vedia poriadne odkrojiť z rodinného rozpočtu? Ide napríklad o dentálnu hygienu, rozšírené krvné testy, konzultácie so slovenskými a zahraničnými lekármi alebo odborníkmi na duševné zdravie.

žena sa rozpráva so svojou zubárkou

Dentálna hygiena zadarmo je najviac

Dentálnu hygienu už určite absolvoval každý z nás. Ide o úkon, počas ktorého zubný hygienik pacientovi odstraňuje zubný povlak a zubný kameň. Vďaka dentálnej hygiene dochádza k spevneniu zubnej skloviny a slúži tiež ako prevencia voči kazom. Odborníci ju odporúčajú vykonávať 1 až 2-krát do roka, čo nemusí byť najlacnejšie, keďže poplatok za ňu sa zvykne pohybovať v desiatkach eur. Mnohých preto určite poteší, že životné poistenie môže pokryť dentálnu hygienu do 50 eur ročne a do 200 eur celkovo počas trvania poistenia.

Aj rozšírené krvné testy zadarmo sú najviac

Pravidelné vyšetrenie krvného obrazu môže identifikovať široké spektrum rôznych ochorení, ktoré by inak zostali nepovšimnuté. Absolvovanie krvných testov sa odporúča jedenkrát do roka spolu s preventívnou prehliadkou. Nejedného Slováka či Slovenku však môže od rozšírených krvných testov odradiť poplatok, hlavne, ak sa cítia zdraví. V dôsledku toho potom disponujú len obmedzenými informáciami o svojom zdravotnom stave. Keď vám však krvné testy preplatí životné poistenie, nie je dôvod váhať.

žena v bielom laboratórnom plášti dostáva vzorku krvi od muža

Najviac sú aj konzultácie so špecialistami zadarmo

Mnohí Slováci sa návšteve lekárskej ambulancie a vysedávaniu v čakárni radšej vyhnú, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. Ak patríte medzi nich, určite vás poteší možnosť kontaktovať slovenských odborníkov cez videohovor, vďaka čomu môžete svoj problém prekonzultovať priamo z pohodlia domova. Ak naopak patríte k tým, ktorí preferujú názory viacerých lekárov, môžete zadarmo získať posudok od medzinárodného špecialistu na konkrétny problém. Obidve tieto služby ponúka naše životné poistenie v rámci asistenčných služieb eDoctor.

lekár hovorí s pacientom pri stole

Konzultácie s odborníkmi na duševné zdravie zadarmo sú najviac

Odborníci na duševné zdravie sú na Slovensku nedostatkovým tovarom a dostať sa k nim je pre ľudí z menších miest či dedín v mnohých prípadoch takmer nemožné. Pritom so životným poistením môžete získať 1-krát do mesiaca hodinovú konzultáciu cez telefón či videohovor. Okrem odborníkov na mentálne zdravie je dostupný aj koučing alebo rady v oblasti zdravého životného štýlu.

Najviac Slovákov má naše životné poistenie

Po vymenovaní toľkých výhod vás určite neprekvapí, že najviac Slovákov má životné poistenie od poisťovne Kooperativa. Kedykoľvek sa k nim môžete pridať aj vy a užívať si jeho mnohé benefity.

Život

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám