Bývanie

Kryje vaša poistka aktuálnu hodnotu vášho bytu? Zobuďte sa, kým nie je neskoro.

01. 04. 2022
Kooperativa
4 minúty
Kryje vaša poistka aktuálnu hodnotu vášho bytu? Zobuďte sa, kým nie je neskoro.

Ruku na srdce. Koľkí z nás by v tomto momente vedeli pohotovo odpovedať na otázky ohľadom poistenia vlastnej nehnuteľnosti. Niekto by možno netrafil ani správnu poisťovňu a mnohí z nás by uvažovali, či majú svoj byt alebo dom vôbec poistený. A na konkrétne číslo by si spomenul len naozaj málokto. Práve tam sa ukrýva hrozba, ktorá vás môže stáť slušnú sumu peňazí. Takže budíček! Preberte sa a prečítajte si, prečo by ste si mali svoju zmluvu pravidelne kontrolovať.

Domov, podpoistený domov

Pri každodennom zhone a kvante povinností je celkom pochopiteľné, ak o poistení vlastného domova nemáte prehľad. A to je zle. Trh s realitami zažíva boom a ceny bytov neustále rastú, akoby ani nemali strop. Dobrá správa je, že sa to týka isto aj vašej nehnuteľnosti. V čase, keď ste poistnú zmluvu uzatvárali, bola jej hodnota s určitosťou nižšia, ako je tomu dnes. Keď nie je táto hodnota vo vašej poistke aktualizovaná, je to zlá správa. Tým pádom by vám zmluva v prípade poistenej udalosti garantovala len pôvodnú cenu nehnuteľnosti. A toto voláme podpoistený domov. Hodnoty domov a bytov kontinuálne stúpajú a v poistných zmluvách ostávajú uvedené staré a neaktualizované sumy. Je čas na zmenu.

muž sedí za stolom a pozerá sa na laptop

Konečne update, ktorý naozaj potrebujete

Koľkokrát za mesiac stlačíte na svojom telefóne alebo počítači tlačidlo update? Aktualizujeme operačné systémy, aplikácie na sociálne siete aj streamovacie služby. A tie vám peniaze naozaj nezachránia, skôr naopak. Bolo by preto asi na mieste venovať radšej čas svojmu poisteniu nehnuteľnosti. O koľko stúpli trhové ceny bytov a domov? Čo všetko ste vo svojom bývaní rekonštruovali? Aké máte doma za tie roky vybavenie? Po zodpovedaní týchto otázok si sami najlepšie uvedomíte ten číselný rozdiel aj potrebu skutočne dôležitého updatu.

žena sa pozerá do mobilu s úsmevom

Máte kľúč k bezstarostnému domovu?

Podpoistenie je na trhu poistenia nehnuteľností najväčším problémom, no na druhej strane je to jediná hrozba, ktorej sa dá s určitosťou vyhnúť. A pomerne jednoducho. Ak vás aj poisťovňa náhodou sama neupozorní na aktualizáciu poistky, je dobré skontrolovať si zmluvu minimálne raz ročne pri jej uhrádzaní. Najmä, ak sú k dispozícií praktické pomôcky. Takú vám prináša aj poistenie Bezstarostný domov, pri ktorom si novú cenu vypočítate jednoducho a rýchlo online, a hneď viete, na čom ste. Už naozaj nemáte na čo čakať. Skontrolujte si poistky a možno budete sami prekvapení, čo zistíte.

muž sediaci pri stole a pozerá na kus papiera
Bývanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám