Auto

Najspoľahlivejšie autá staré 10 a viac rokov. Máte doma také aj vy?

13. 09. 2022
Kooperativa
4 minúty
Najspoľahlivejšie autá staré 10 a viac rokov. Máte doma také aj vy?

Čipová kríza a ďalšie faktory spôsobili, že ľudia dnes obmieňajú vozový park menej často ako kedysi. Mať staršie auto môže byť dokonca štýlová vec. Ktoré autá z roku 2012 a menej sa dnes ukázali ako najlepšie?

Mať staršie auto má svoje výhody aj čo sa týka poistenia. Napríklad komplexné autopoistenie AutoMat od Kooperativy sa dokáže dokonale prispôsobiť aj vtedy, ak máte úplne nové auto a vašou prioritou je napríklad pripoistenie GAP. Na mieru šitý balík pripoistení majú aj autá, ktoré už čo to najazdili.

Ktoré z nich sú aj po viac ako 10 rokoch také spoľahlivé, že svoje poistenie využívajú v priemere najmenej?

biele auto zaparkované na kraji cesty

Toyota Yaris

Japonské autá sú často považované za veľmi spoľahlivé, špeciálne Toyoty. Do malého hatchbacku Yaris možno nezbalíte celú rodinu na dovolenku, no ak viac nepotrebujete, modely s rokom výroby 2011 a neskôr sú čo do spoľahlivosti úplné terno.

Audi Q3

Z modelov nemeckej automobilky vedú v spoľahlivosti najmä benzínové verzie, čo určite oceníte, keďže servisovanie tohto skôr luxusného auta nie je žiadna lacná záležitosť.

biele auto zaparkované na kraji cesty

Mitsubishi ASX

Čo sme to vraveli o japonských autách? Dobre, značka Mitsubishi nebýva pravidelným víťazom súťaží krásy, no kým krásu si zachová máloktoré staré auto, spoľahlivosť je vlastnosť, ktorú oceníte oveľa viac.

Honda Civic

Tento známy a dlhoročne obľúbený model to občas preženie s príliš výstredným dizajnovým prvkom, no to je zhruba všetko, čo sa mu dá vytknúť: podľa dát patrí najmä v dieselovej verzii medzi super trvácne autá, podobne ako modely CR-V a Jazz.

biele auto jazdiace po diaľnici pri západe slnka

Volkswagen Touareg

Ťažké a zložité auto, no ukázalo sa, že aj po rokoch sa naňho môžete spoľahnúť. Volkswagen má povesť značky, pri ktorej jej zákazníci často zostávajú aj niekoľko ďalších áut po tom prvom. Svojich fanúšikov má najmä model Golf. Ukázalo sa, že ak ste majiteľom Touaregu, zase toľko ďalších áut v živote potrebovať nebudete.

Mať spoľahlivé auto je len polovica šťastného motoristického života. Tou druhou je dobré poistenie. Jedno ideálne, ktoré si môžete vyskladať nielen podľa svojho auta, ale aj podľa situácií, do ktorých sa ako vodič bežne dostávate, je AutoMat od Kooperativy. Zistite, či je ideálna voľba aj pre vás.

Zdroje:            
https://www.whatcar.com/news/the-10-most-reliable-used-cars/n19408 https://www.businessinsider.com/the-most-reliable-used-cars-1997-2012-2012-11#10-honda-jazz-1Auto

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám