Život

Od nákupného zoznamu po nahlasovanie škody: 5 aplikácií, ktoré nesmú chýbať vo vašom mobile

17. 10. 2022
Kooperativa
3 minúty
Od nákupného zoznamu po nahlasovanie škody: 5 aplikácií, ktoré nesmú chýbať vo vašom mobile

Patríte k ľuďom, ktorí smartfón nemajú iba na telefonovanie a sociálne siete? Radi si zjednodušíte život každou modernou vychytávkou, najmä ak je to extrémne jednoduché? Tu je pár tipov na mobilné appky, ktoré presne toto spĺňajú.

1. Nákupný zoznam pre 21. storočie

Tiež sa vám bežne stáva, že idete do obchodu po jogurt a vrátite sa s horčicou? Prípadne musíte pobehovať po hlučnom obchode s mobilom pri uchu, lebo zisťujete, na čo všetko ste zas zabudli? Ideálnym riešením je AnyList. Táto aplikácia vám umožní mať svoj nákupný zoznam priamo v mobile a pridávať a odoberať z neho čokoľvek podľa potreby. Prepojiť ho viete aj s ďalšími členmi rodiny, ktorí môžu na diaľku hocikedy doplniť nové položky či rovno nakúpiť a odfajknúť zoznam ako vybavený.


žena sediaca za stolom a pozerá do mobilu

2. Každá kalória pod kontrolou 

Či už chudnete, naberáte alebo skrátka len chcete mať dokonalý prehľad o tom, čo jete, appka MyFitnessPal je dokonalou pomocníčkou pre dosiahnutie vytýčeného cieľa. Jej hlavnou výhodou je, že okrem počítania kalórií a makronutrientov cez ňu môžete za pár sekúnd načítať väčšinu bežných potravinových výrobkov zo slovenských supermarketov tak, že skrátka nasnímate ich čiarový kód.

3. Poznámkovanie kníh nikdy nebolo jednoduchšie

Aplikácia Text Fairy rozhodne ulahodí každému študentovi. Načo krvopotne prepisovať texty z kníh, keď si ich stačí odfotiť, prekonvertovať do textovej podoby a poslať na mail? Na rozdiel od iných podobných appiek, táto robí minimum chýb, zachováva odstavce a podporuje aj slovenčinu.

muž sa pozerá do mobilu s úsmevom

4. Niekedy sa treba skrátka odpojiť

Smartfón má síce kopec výhod, no sú chvíle, keď nás sledovanie našich obľúbených stránok príliš rozptyľuje. Pre všetkých, ktorí majú problém s koncentráciou, je tu Freedom. Táto aplikácia vám umožní vytvoriť zoznam stránok, ktoré chcete na určitý čas zablokovať. Ak sa chcete naozaj odrezať bez možnosti cesty späť, stačí aktivovať “lock“ mód.

5. Nahlasovanie škody môže byť hračka

Poistnú udalosť na vašom aute už dokážete kompletne nahlásiť iba prostredníctvom mobilného telefónu. Appka Kooperativa vás týmto procesom prevedie cez pár prehľadných krokov a všetko máte vybavené do 10 minút vďaka jedinečným funkciám ako predvyplnenie údajov a aktuálnej polohy či nahratie dokumentov pomocou fotoaparátu. Najväčšou vychytávkou je bezpochyby možnosť popísať udalosť formou hlasovej správy.

Život

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám