Bývanie

Rýchlo, jednoducho a bezpečne: Ochráňte svoj majetok aj zdravie, poistenie vybavte cez internet

18. 05. 2020
Kooperativa
6 minút
Rýchlo, jednoducho a bezpečne: Ochráňte svoj majetok aj zdravie, poistenie vybavte cez internet

Aktuálna situácia so sebou prináša zmeny a dostávame sa do momentov, aké by sme si pár týždňov dozadu ani len nepredstavovali. Vo víre nových informácií a povinností však treba myslieť aj na dôležité veci, akými je napríklad poistenie auta či pokrytie nečakaného výpadku príjmu z dôvodu hospitalizácie alebo PN-ky. Buďte o krok vpred a nečakané udalosti vás neprekvapia.

Iné tempo, iné priority

Karanténne opatrenia spôsobujú, že niektorí ľudia pracujú vo väčšom strese či netradične z domova. Rodičia sa musia popasovať so starostlivosťou o deti, ktorých školy a škôlky zostali zatvorené. Iní naopak pociťujú výpadok pracovného režimu, museli pozastaviť podnikateľskú činnosť alebo pracujú len obmedzene. Voľný čas si skracujeme koníčkami a máme pokojnejšie tempo.

Životné poistenie pomôže aj pri koronavíruse

Nech už patríte do prvej alebo druhej skupiny, jedno zostáva nemenné. Venujeme sa iným veciam, než na aké sme boli doteraz zvyknutí. Práve preto niektoré bežné povinnosti odkladáme na neskôr alebo na ne úplne zabúdame. Pritom napríklad životné poistenie je práve v dnešnej dobe aktuálnejšie, ako kedykoľvek predtým. 

Vďaka nemu a príslušnému pripoisteniu totiž v prípade dlhodobejšej práceneschopnosti či pobytu v nemocnici získate náhradu príjmu vo vami nastavenej výške. Poistenie pokrýva aj zdravotné ťažkosti v súvislosti s vírusom COVID-19. Zabúdať by sme však nemali ani na poistenie auta či majetku –  v prípade dopravnej nehody či inej nešťastnej udalosti je totiž doslova záchranou pre vašu peňaženku.  Ako sa totiž ľudovo hovorí, čert nikdy nespí.

Nehoda sa stane hneď

Svoje by o tom vedel povedať aj Peter z Bardejova. Dobrý úmysel v kombinácii s časovým zhonom spôsobili, že sa mu podarilo vytopiť susedku pod sebou. „Mal som toho veľa, stále si na prácu z domu zvykám. Volala mi mama, či by som jej nepomohol nakúpiť. Ponúkol som sa, že nákup zvládnem sám a prinesiem jej ho až domov. Až keď ma na chodbe pred mojím bytom pri návrate zastavila susedka, zistil som, že som zabudol zavrieť vodovodný kohútik v kúpeľni,“ podelil sa o svoju skúsenosť 35-ročný Bardejovčan. V takejto situácii je poistenie veľkou pomocou, pretože vám preplatí náklady spojené s opravou zatečených susedkiných stien. 

Muža v byte vytopili susedia.
Poistná udalosť vás môže zasočiť hocikedy. (Foto: Adobe Stock)

Poistite sa z domova

Kvôli vybaveniu poistenia pritom dnes nemusíte chodiť do pobočky, zvládnete to aj z pohodlia domova. Môžete sa tak ďalej venovať dôležitejšej práci alebo iným povinnostiam. A čo všetko poistíte cez internet?

Životné poistenie

Na uzavretie poistky stačí vyplniť online formulár alebo sa telefonicky či mailom ozvať priamo poistnému poradcovi. Ten zistí vaše predstavy a potreby a na ich základe vám pripraví poistnú zmluvu. Nemusíte už ani obehávať lekárov – v poisťovni KOOPERATIVA zdravotnú dokumentáciu pre uzavretie životnej poistky nepotrebujete. Hotová zmluva vám príde mailom a pre jej uzatvorenie stačí zaplatiť poistné. Môžete tak mať istotu v prípade výpadku príjmu počas dlhšej práceneschopnosti či pri pobyte v nemocnici.   

Auto

Na povinné zmluvné poistenie sa naozaj neoplatí zabúdať. Celkom jednoducho ho uzavriete vďaka online formuláru. Stačí uviesť všetky potrebné údaje o vozidle, ako jeho typ, rok výroby či VIN číslo. Poistnú sumu sa dozviete hneď v prvom kroku. Online uzatvoríte aj havarijné poistenie, a to bez obhliadky. Kvôli mimoriadnym opatreniam si môžete sami vyhotoviť fotodokumentáciu auta a poslať ju na tento účel poisťovni.

Majetkové poistenie

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti tiež jednoducho uzavriete aj na diaľku. Vyplníte kontaktný formulár a ozvú sa vám pracovníci poisťovne, s ktorými dohodnete ďalší postup. Zaplatením poistného poisťovňa okamžite kryje škody na vašom majetku.

Dopravná nehoda dvoch áut.
V prípade potreby sa môžete obrátiť priamo na vašu poisťovňi. (Foto: Freepik)

Online výhody, ktoré oceníte

Na internet banking sme si už zvykli, a podobný koncept svojim zákazníkom ponúkajú  už aj poisťovne.  Klienti Kooperativy sa môžu zaregistrovať a využívať klientsky portál eKooperativa. Vďaka nemu môžete aj vy získať nonstop prístup k dôležitým informáciám, ako prehľad poistiek, platieb či možnosť nahlásenia škodovej udalosti online. Navyše máte neustály prehľad o priebehu škodovej udalosti, vďaka čomu sa nemusíte dožadovať informácií telefonicky.

POISTITE SA ONLINE

AutoBývanieCestovanieZdravieŽivot

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám