Život

Šťastné a zelené: vyrobte si vianočné dekorácie z prírodných materiálov

22. 11. 2023
Kooperativa
3 minúty
Šťastné a zelené: vyrobte si vianočné dekorácie z prírodných materiálov

Sviatky sú predo dvermi a my vám prinášame tipy nielen na nádherné, ale i ekologické vianočné dekorácie.  

Vianočný stromček

Vianočný stromček je symbolom Vianoc. Bez neho si ťažko predstaviť náš domov. Nemusíme však stáť pred dilemou, či je ekologickejšie zadovážiť si živý alebo umelý. Už i na Slovensko dorazil nový zelený trend a svoj vysnívaný živý stromček si môžete na sviatky prenajať. Na rozdiel od bežne dostupných „živých“ stromčekov sú od malička pestované v nádobách a nemajú osekané korene. Dokážu tak robiť radosť roky.

Pokiaľ nemáte priestoru nazvyš, môžete si tiež vianočný stromček vyrobiť. Stačí vám na to niekoľko konárov a prírodná šnúra, ktorou ich spojíte. Keď dekoráciu doplníte ozdobami, bude perfektnou náhradou klasického stromčeka. Navyše ju ľahko uskladníte a môžete využiť s drobnou obmenou zas.  

Balenie darčekov

Darčeky v recyklovanom papieri pozná každý, ale stretli ste sa už s darčekom zabalenom v krásnej látke s vianočným motívom? Táto technika je veľmi obľúbená v Japonsku. Vďaka Furoshiky zabalíte akýkoľvek darček bez lepiacej pásky a lepidla. Môžete vyskúšať využiť i darčekové látkové tašky.

Sviečky

Príjemnú atmosféru počas zimných večerov vyčaria sviečky či svetielka. Tie z včelieho vosku sú ekologické a nádherne voňajú. Váš včelár určite predáva okrem medu i vosk či voskové pláty, z ktorých si ľahko vyrobíte originálne sviečky. Pri tejto aktivite vám radi pomôžu i deti. Plát postačí nahriať v rukách a pevne omotať okolo knôtu.

Veríme, že ste si našli inšpiráciu a prajeme vám krásne prežitie vianočných sviatkov.

Projekt Klíma nás spája
Odborníci zo Živice vytvorili vďaka podpore od Nadácie KOOPERATIVA osvetový program Klíma nás spája. Ten prináša okrem praktických riešení na zmierňovanie dôsledkov zmeny klímy i užitočné tipy a inšpirácie, ako môže znížiť uhlíkovú stopu každý z nás.

Život

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám