Digitálna inteligencia

Tieto veci boli niekedy zložité a dnes ich už vyrieši appka

01. 02. 2023
Kooperativa
4 minúty
Tieto veci boli niekedy zložité a dnes ich už vyrieši appka

Svet sa neustále mení a spolu s ním aj naše návyky. Pre mnohých z nás je už samozrejmé, že väčšinu vecí vyriešime cez smartfón, appka už existuje naozaj na čokoľvek. Pamätáte si však ešte, ako to fungovalo kedysi?

Umelá inteligencia píše eseje a kreslí obrázky, autá sa učia samé šoférovať a filozofi sa už začínajú zaoberať budúcimi právami robotov. Technológia napreduje tak rýchlo, že už aj tridsiatnik sa dnes môže cítiť ako veterán. Naše životy sú vďaka pokroku v mnohých oblastiach oveľa jednoduchšie. Počas bežného dňa si častokrát ani neuvedomíme, koľko energie nám dokáže ušetriť obyčajná appka.

Noviny vám nikto nevykúpi 

Skontrolovanie aktuálneho diania je pre mnohých z nás jednou z prvých vecí, ktoré robíme krátko po zobudení, niektorí dokonca priamo v posteli. Stačí sa načiahnuť po mobil a otvoriť spravodajskú appku. Takýto luxus by bol kedysi možný jedine vtedy, ak by vám niekto priniesol papierové noviny priamo do postele. Inak by ste sa museli prejsť minimálne k vašej poštovej schránke alebo zájsť do najbližšej trafiky. Ani to by však nemuselo dopadnúť úspechom. Neraz by ste totiž zistili, že vaše obľúbené noviny ešte neprišli, prípadne sú už vykúpené. Nasledovala by dilema, či po svojich novinách túžite až tak, aby ste sa kvôli nim vybrali do ďalšieho stánku, alebo sa uspokojíte aj s konkurenčnými.

žena sediaca na gauči a pozerajúca sa na tablet

Appka na pokec

V dnešnej dobe je pre nás instantná komunikácia cez appky ako Messenger alebo WhatsApp samozrejmosťou, s internetom v mobile môžeme komunikovať kedykoľvek s kýmkoľvek. Nie je to tak dávno, čo sme na podobné účely využívali služby ako Pokec alebo ICQ v počítačoch. Tie boli v mnohých ohľadoch podobné dnešným chatovým appkám, no keď ste boli napríklad mimo domova, nové správy ste si mohli pozrieť až po návrate.

muž sediaci na zadnom sedadle auta a pozerá do mobilu

Všetka hudba je okamžite dostupná

Svet hudby je tiež jednou z oblastí, ktoré sa v posledných desaťročiach radikálne zmenili. Albumy v digitálnej forme síce nie sú žiadna novinka, no ešte pred pár rokmi sme si ich museli sťahovať a pracne kopírovať do MP3 prehrávačov. Pre ich obmedzenú kapacitu sme si museli dobre premyslieť, čo chceme v najbližšom období počúvať a ak sa nám nechcelo nahrávať do zariadenia stále novú a novú hudbu, často sme radšej počúvali dokola to isté. Dnes si stačí otvoriť appku Spotify a máte poruke celú diskografiu nielen vášho obľúbeného interpreta, ale aj iných podobných, ktorí sa vám budú pravdepodobne páčiť tiež.

muž so slúchadlami sa pozerá na svoj mobilný telefón

Prvá appka na nahlasovanie poistných udalostí

Appkou, ktorá najnovšie pravidelne zjednodušuje život mnohým ľuďom, je tá od poisťovne Kooperativa. Časy, keď ste kvôli nahlasovaniu poistných udalostí museli niekomu telefonovať, vypĺňať papierové dokumenty či chodiť na pobočku, sú už za nami. S appkou Kooperativa všetko vyriešite za 10 minút z pohodlia domova či auta, ktoré ste pred chvíľou oškreli. Nájdete ju na App Store alebo Google Play.

Digitálna inteligencia

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám