Cestovanie

Vianoce a Nový rok nemusíte oslavovať doma: toto sú obľúbené sviatočné destinácie Slovákov

19. 12. 2022
Kooperativa
4 minúty
Vianoce a Nový rok nemusíte oslavovať doma: toto sú obľúbené sviatočné destinácie Slovákov

Prenechajte tento rok kapra so šalátom domasedom a doprajte si poriadnu koncoročnú dovolenku. Ešte stále si stíhate naplánovať Vianoce v jednej z destinácií, ktoré sú medzi Slovákmi populárne.

Pláž alebo hory?

Väčšina debát o dovolenke začína touto základnou otázkou. Niektorí ľudia si koniec roka nevedia predstaviť bez snehu, ktorého je v našich končinách čoraz menej. Pre iných je zase jediný ľad, ktorý na Vianoce tolerujú, ten v miešanom drinku pod palmou, s pohľadom na azúrové more. Našťastie dnes existuje veľké množstvo dostupných destinácií a sú naozaj rozmanité, takže si každý príde na svoje.

skupina ľudí, ktorí sú vo vode

Exotické vianočné destinácie

Slováci na Vianoce obľubujú najmä Egypt a Spojené arabské emiráty, kde sa teploty na konci roka pohybujú okolo príjemných 25 stupňov. Pre tých, ktorých to ťahá za ostrovnou exotikou a na dovolenke nešetria, sú tu zas Maledivy. Populárnou destináciou je aj Thajsko. Ak ho túžite navštíviť, práve december je tým najvhodnejším mesiacom, keďže sú tu v tomto období nielen príjemné teploty, ale aj minimum zrážok.

Vianoce v horách

V našich končinách hory k Vianociam jednoducho patria. Nejeden Slovák preto počas tohto obdobia zvykne zavítať na horskú chatu, kde si popri lyžovačke či turistike môže dopriať aj wellness. Čoraz viac ľudí však pri tomto type miest uprednostňujú zahraničie: obľúbenými destináciami sú najmä Česko, Rakúsko, Taliansko či Švajčiarsko. Výber je naozaj rozmanitý, stačí si urobiť menší prieskum a pečenie koláčov či zdobenie stromčeka tento rok prenechať iným.

muž a dve ženy stojaci na balkóne v snehu

A čo tak rušná metropola?

Mestá so svojimi lákadlami sú treťou, často prehliadanou kategóriou vianočných destinácií. Skvelou alternatívou sú najmä pre ľudí, ktorých Vianoce doma celkom bavia a túžia iba po drobnom vybočení zo stereotypu. Atraktívne pre svoju vianočnú atmosféru sú mnohé európske metropoly ako Londýn, Berlín, Paríž či Madrid, no aj ďalšie menej nápadné ako Kodaň, Amsterdam, Oslo či rovno Štrasburg alebo Brémy. Alebo to môžete urobiť veľkolepo a namiesto sledovania Sám Doma 2 v telke sa môžete ísť stratiť do New Yorku sami.

muž, žena a dieťa kráčajúci v snehu

Nespoliehajte sa na vianočný zázrak

Nech sa už vyberiete kamkoľvek, nikdy neviete, čo vás tam zastihne. Niekto dostane namiesto darčeka „pod palmu“ exotickú chorobu, iný si namiesto pohodovej jazdy sviatkami zlomí nohu na svahu. Cestovné poistenie Marco Polo a tuzemské cestovné poistenie Objavuj Slovensko sú tu pre všetkých, ktorým sa nechce spoliehať na vianočný zázrak, ale chcú mať istotu, že v prípade nehody o nich bude dobre postarané.

Cestovanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám