Rodina

Viete, kde míňate najviac peňazí?

26. 11. 2015
Kooperativa
3 minúty
Viete, kde míňate najviac peňazí?

V návale starostí a povinností zabúdame, kde všade sa nám kotúľajú ťažko zarobené peniaze. Ak sa nechcete prizerať nezmyselným výdavkom, zastavte ich ešte dnes.

Paušál za telefón

Je jedno, či chcete, aby k vám boli fér, milujete pomaranče, alebo radi nosíte ružovú. Za každý paušál sa platí a niekedy ide o skutočne veľké a zbytočné poplatky. Vyhraďte si popoludnie na kontrolu výdavkov, stiahnite si dobrú aplikáciu na počítanie dát a porovnajte si to, čo skutočne potrebujete s tým, za čo platíte. Výsledok vás môže prekvapiť. Z tridsaťeurového paušálu sa stane odrazu dvadsaťeurový. Ak dodržíte pravidlo “vybaviť a zložiť”, ušetríte ešte omnoho viac. Ak nevyhnutne potrebujete internet, môžete využiť bezplatné aplikácie Viber alebo Skype. Hovory a správy máte zadarmo a výdavky na paušál opäť poriadne klesnú.

Noviny a časopisy

Povedzte úprimne, stojí vám ten časopis skutočne zato? Dnes predsa všetko nájdete pohodlne na internete. Navyše na webe si informácie kedykoľvek ľahko vyhľadáte a nemusíte čakať, kým sa v stánkoch objaví nové vydanie. Zrušte nepotrebné predplatné ešte dnes a ušetrite niekoľko desiatok eur ročne. Prispejete k ochrane životného prostredia a odpadnú vám starosti s triedením a vynášaním odpadu. Šikovné, však?

Poplatky v banke a poisťovni

Poobzerajte sa po banke, v ktorej budete môcť rozumne refinancovať, vybavte si účet s menšími poplatkami a zvoľte lepšie poistenie. Niektoré poistné produkty sú už zastaralé a vy sa možno stále pohybujete v číslach, ktoré platili pred piatimi rokmi. Dajte si poradiť a vymeňte niekoľko sporiacich produktov za jeden kvalitný. Zníženie mesačných výdavkov vás určite príjemne prekvapí.

Zábava a voľný čas

Ranná káva v papierovom poháriku možno pôsobí cool a americky, nie je však finančne veľmi výhodná. To isté platí o kávičkách s priateľmi a diskotékach v podnikoch. Nechceme tým povedať, že by ste mali byť zavretí doma a nikam nevychádzať. Treba si však spočítať, kedy je to zábava, a kedy plytvanie. Zavolajte radšej pár priateľov k sebe a urobte si z času na čas papučový večer pri filme.

Skúste tiež zo zásuvky vyhrabať permanentku do fitka a zrušte jej nekonečnú platnosť. Ak ste kariéru Schwarzeneggera zavesili na klinec, platenie mesačného poplatku skutočne nemá zmysel. To isté urobte s abonentkami do divadla a inými nevyužitými službami. Načo ich platíte, ak ich nevyužívate? Zastavte tieto výdavky ešte dnes.

 

Tento obsah vám prináša poisťovňa KOOPERATIVA.

RodinaŽivot

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám