Deti majú opäť možnosť zmysluplne využiť letné prázdniny

Obľúbená Detská Univerzita Komenského je určená pre deti vo veku 9 - 14 rokov a prináša svojim študentom neobyčajné leto plné originálnych workshopov a zaujímavých prednášok. Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravili už 21. ročník detskej univerzity a Nadácia Kooperativa je jedným z partnerov tohto zmysluplného projektu.

Dôležité termíny tohto projektu

Fáza 1
Prihlasovanie záujemcov 
máj - jún 2023
Fáza 2
Zápis študentov 
3. júl 2023
Fáza 3
Prednášky a workshopy 
júl - august 2023
Fáza 4
Slávnostná promócia
august 2023

20 ročníkov Detskej univerzity v číslach

  • 10 231 úspešných absolventov denného štúdia
  • 2 898 úspešných absolventov online štúdia
  • 170 prednášok pre študentov prednášalo viac ako 170 docentov a profesorov zo Slovenska a zahraničia

Hlavný program Detskej Univerzity Komenského tvoria prednášky vysokoškolských pedagógov raz týždenne. Spolu ich bude deväť, pričom témy vychádzajú z profesijného zamerania prednášajúcich, ale sú prispôsobené veku a záujmom detí.

Študenti pri zápise dostávajú indexy a tričko, ktoré nosia počas celého trvania podujatia, aby sa identifikovali s univerzitou a mestom, v ktorom študujú. Do indexov im prednášajúci potvrdzuje účasť na prednáške a tí, ktorí sa zúčastnia potrebného počtu prednášok, dostanú na slávnostnej promócii diplom absolventa.

Do tohtoročnej Detskej univerzity Komenského je už možné sa prihlásiť. Stačí vyplniť online formulár do 7. 7. 2023 v prípade záujmu o prezenčnú formu, resp. do 14. 7. 2023 pri online forme štúdia.

Chcem sa prihlásiť