APLIKÁCIA KOOPERATIVA HELP

27.05.2015

POMÁHA PRI NEHODÁCH A KATASTROFÁCH AJ NA DOVOLENKE

Aplikácia Kooperativa Help poradí, čo robiť pri dopravnej nehode, záplave, alebo keď sa zalomí kľúč v zámke. Dovolenkárom pomôže pri autonehodách v cudzine. Jednoduché prekliky navádzajú aj na linky prvej pomoci. Aplikácia je zadarmo, dostupná pre iOS, Windows alebo Android. Určená je širokej verejnosti, nielen klientom Kooperativy.

Pri nehodách a živelných pohromách sa treba napriek stresu rýchlo zorientovať, v krátkom čase urobiť tie správne úkony a na nič nezabudnúť, aby nenastali ďalšie finančné straty. V takýchto situáciach pomáha nová aplikácia Kooperativa Help.
Appka vedie používateľa krok za krokom podľa jednotlivých situácií tak, aby nezabudol nafotiť auto pri nehode, vypísať formulár, odfotiť vytopený byť ešte pred tým, ako začne upratovať. V aplikácii je uvedený kontakt na hlásenie poistných udalostí a ponúka aj rýchle tlačidlá na linku 112.

„Podľa našich skúseností viac ako desať percent vodičov napriek intenzívnej osvete stále nevie, že pri nehode musí kontaktovať poisťovňu nielen vinník, ale aj poškodený, a naša aplikácia im to povie“, objasňuje jeden z dôvodov vývoja aplikácie predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka poisťovne KOOPERATIVA Mag. Regina Ovesny-Straka.

Je prirodzené, že v prípade potopy v byte je človek v strese, nevie, že do príchodu likvidátora treba škody nafotiť, a potom robiť iba nevyhnutné úkony, ktoré zabraňujú zväčšeniu škody. Účastníci dopravnej nehody v zahraničí sa cítia stratení aj vďaka jazykovej bariére. Aplikácia Kooperativa Help pomáha doma aj v cudzine.

Situácie, v ktorých appka pomáha

dopravná nehoda (doma i v zahraničí), povodeň, záplava, vytopenie suseda, vytopenie bytu poškodením vodovodu, požiar, víchrica, vykradnutie bytu, pád stromov a iných predmetov na dom, garáž a iný majetok, zabuchnuté kľúče v byte, zalomený kľúč v zámke, zemetrasenie