Vienna Insurance Group získala dve ocenenia pri odovzdávaní cien CEO a CFO Awards

14.11.2019

Elisabeth Stadlerová ako najlepšia medzinárodná generálna riaditeľka (CEO), Liane Hirnerová ako najlepšia začínajúca finančná riaditeľka (CFO)

13. novembra sa uskutočnilo odovzdávanie cien CEO & CFO Award 2019, ktoré spoločne organizuje poradenská firma Deloitte, finančný portál Börse Express a CFO Club Austria. Elisabeth Stadlerová bola ocenená ako najlepšia medzinárodná generálna riaditeľka a Liane Hirnerová získala cenu najlepšia začínajúca finančná riaditeľka.

O ceny sa každý rok uchádzajú špičkoví manažéri spoločností spadajúcich pod ATX Prime. Vienna Insurance Group (VIG) sa podarilo získať dve ocenenia z piatich. Rozhodnutie poroty v prospech Elisabeth Stadlerovej, ktorá získala ocenenie najlepšia medzinárodná generálna riaditeľka, bolo odôvodnené tým, že vytvára nové impulzy a zároveň udržuje vynikajúcu kapitálovú štruktúru. O tom svedči aj aktuálne hodnotenie „A+“ od finančnej spoločnosti Standard & Poor's. Porota taktiež poukazovala na spôsob, akým dokáže Elisabeth Stadlerová zrozumiteľne prezentovať svoje rozsiahle odborné vedomosti. Pri preberaní ceny od Deloitte partnera Nikiho Schaffera sa vyjadrila nasledovne: „Túto cenu vnímam ako ocenenie celého tímu Vienna Insurance Group. Prostredníctvom aktívneho nasadenia sa nám podarilo dostať náš koncern do pozície stabilného a spoľahlivého partnera. To môžeme preukázať aj prostredníctvom stále sa zlepšujúcich ukazovateľov. Mojou ambíciou je naďalej rozširovať postavenie VIG ako číslo 1 na rakúskom trhu a v celej strednej a východnej Európe.“

Ocenenie pre najlepšieho začínajúceho finančného riaditeľa získala Liane Hirnerová. Porota CFO Klubu Austria vyzdvihla hlavne to, že sa veľmi rýchlo dokázala preorientovať z auditu do úlohy finančnej riaditeľky. Zároveň boli zdôraznené jej odborné znalosti v bilancovaní a regulačnej oblasti. Liane Hirnerová: „Som veľmi poctená a teším sa z toho, že moja úspešná zmena perspektívy z audítorskej spoločnosti do medzinárodného poisťovacieho koncernu bola ocenená takýmto spôsobom. Ako finančný riaditeľ sa nachádzate v napínavej a vyzývavej situácii, v ktorej máte možnosť podieľať sa na dlhodobom úspechu a v časoch nepretržitých zmien sa starať o stabilitu.“

Cena CEO International sa udeľuje na základe dvoch rovnako dôležitých kritérií: rozhodnutie poroty a objektívna analýza vývoju kurzu spoločnosti. Porotu tvoria samotní generálni a finanční riaditelia rakúskych podnikov ATX Prime. Najlepšieho začínajúceho finančného riaditeľa volí CFO Club Austria.