Cestovanie

Dopravná asistencia, vaša pomoc na cestách

25. 06. 2024
Kooperativa
4 minúty
Dopravná asistencia, vaša pomoc na cestách

Cestovanie je skvelý spôsob, ako objavovať svet, no niekedy sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Meškania, zrušenia, stratená batožina – to všetko dokáže narušiť aj tie najlepšie naplánované cesty. Čo keby ste však mali k dispozícii pomocnú ruku, ktorá vám pomôže vyriešiť tieto problémy rýchlo a efektívne? Presne to vám ponúka Dopravná asistencia od spoločnosti Click2Claim, váš osobný asistent na cestách.

Čo je Dopravná asistencia?

Dopravná asistencia je služba, ktorá vám poskytuje podporu a pomoc v prípade nepredvídaných udalostí počas vašej cesty. Spoločnosť Click2Claim, s.r.o. poskytuje túto službu 24 hodín denne, 365 dní v roku na telefónnom čísle +421 220 570 546.

Ako vám pomôže?

Pomôže vám získať kompenzácie a refundácie, na ktoré máte nárok, a tým minimalizovať finančné straty spojené s nepredvídanými udalosťami. Dopravná asistencia vám pomôže s:

  • Nepravidelnosťami v leteckej doprave: meškanie letu 3 hodiny a viac, zrušenie letu, zmeškané nadväzujúce lety kvôli meškaniu.
  • Situáciami v leteckej doprave - odmietnutie nástupu na palubu zo strany leteckého dopravcu (tzv. overbooking), zníženie triedy, problémy s batožinou (informačný servis).
  • Nepravidelnosťami v železničnej doprave: meškanie spoja viac ako 60 minút pri cene cestovného nad 4 EUR.
  • Nepravidelnosťami v autobusovej doprave: zrušenie spoja alebo meškanie spoja viac ako 120 minút.
  • Refundáciou v prípade zrušenia letu, ak klient požiadal o refundáciu a dopravca nevyhovel.
  • COVID asistenciou: informácie a pomoc v súvislosti s cestovaním.

Ako získate Dopravnú asistenciu?

Získanie Dopravnej asistencie je jednoduché. Je totiž súčasťou cestovného poistenia Marco Polo, ktoré si vyklikáte online alebo uzavriete na pobočke.  

Refundácia letenky a Nariadenie 261/2004

Ak vám zrušia let, máte právo na kompenzáciou. Dopravná asistencia vám pomôže získať finančnú náhradu od leteckej spoločnosti.

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 stanovuje pravidlá pre odškodnenie a pomoc cestujúcim v prípade odmietnutia nástupu na palubu, zrušenia alebo veľkého meškania letov. Toto nariadenie sa vzťahuje na:

  • Cestujúcich odlietajúcich z letiska v členskom štáte EÚ.
  • Cestujúcich odlietajúcich z letiska mimo EÚ na letisko v EÚ, ak let prevádzkuje letecká spoločnosť z EÚ.

Kedy sa na vás Nariadenie nevzťahuje?

Nariadenie sa nevzťahuje na cestujúcich odlietajúcich z krajiny mimo EÚ do krajiny v EÚ, ak let prevádzkuje letecká spoločnosť, ktorá nie je z EÚ. Taktiež sa nevzťahuje na mimoriadne okolnosti, ako sú politická nestabilita, nepriaznivé počasie, bezpečnostné riziká, štrajky a iné udalosti, ktorým letecký dopravca nemohol dopredu zabrániť. 

Dopravná asistencia je váš spoľahlivý partner pri riešení nečakaných cestovateľských komplikácií. Môžete cestovať s vedomím, že máte podporu, keď ju budete potrebovať.

Cestovanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám