Bývanie

Filmy o láske, ktoré vám spríjemnia valentínsky večer

14. 02. 2023
Kooperativa
5 minút
Filmy o láske, ktoré vám spríjemnia valentínsky večer

Opäť je tu sviatok zamilovaných. Či už Valentín oslavujete alebo ignorujete, tipy na dobré filmy o láske nikdy nie sú zlé.

Filmy o láske bez zbytočných klišé

Nejednému filmovému fanúšikovi sa pri slovách „film o láske“ rozsvieti varovná kontrolka. To, že tento žáner býva plný ošúchaných klišé ale neznamená, že aj filmy o láske nemôžu stáť zato.

Neveríte? Prinášame vám filmový výber, ktorý by vás o tom mohol presvedčiť. Ak ste niektorý z týchto filmov ešte nevideli, určite by ste to mali napraviť – kľudne aj priamo počas valentínskeho večera.

muž a žena v posteli s podnosom jedla

Zrodila sa hviezda (2018)

Ak milujete romantické príbehy o napĺňaní snov, tento remake hollywoodskej klasiky od Bradleyho Coopera je vašou stávkou na istotu. Ako bonus dostanete poriadnu dávku hudby. Vytvorila ju Lady Gaga, ktorá vo filme stvárňuje začínajúcu speváčku hľadajúcu svoje miesto vo svete šoubiznisu.

Na dotyk (2004)

Tento film nakrútený podľa divadelnej hry je o prepletených osudoch dvoch londýnskych párov. Niektorí si ho pamätajú najmä vďaka ružovej parochni Natalie Portman, iní si ho skôr spájajú s réžiou legendárneho Mikea Nicholsa. Tento režisér je povestný svojou prácou s hercami a výkonmi, ku ktorým ich dokáže inšpirovať. Ak ste už Na dotyk videli a dostali ste chuť pozrieť si niečo iné od rovnakého režiséra, môžete skúsiť napríklad jeho kultový film Absolvent s Dustinom Hoffmanom.

muž a žena sediaci na gauči a pijú víno

Blue Valentine: Milostný príbeh (2010)

Keď sa spomenie film o láske v súvislosti s menom herca Ryana Gosslinga, väčšina ľudí si asi spomenie na Zápisník jednej lásky, prípadne na film Bláznivá, hlúpa láska. Práve preto vám ani jeden z nich odporúčať nejdeme. Ako napovedá už samotný názov Blue Valentine, tento nezávislý film sa okrem nadviazania vzťahu zaoberá aj jeho rozpadom. Vďaka svojskému prístupu režiséra Derecka Cianfranceho, ktorý bol na pľaci otvorený improvizácii, sa nemusíte obávať žiadnych ošúchaných hollywoodskych dialógov. Filmovou polovičkou Ryana Gosslinga je v tomto prípade Michelle Williams.

Prázdniny v Ríme (1953)

Ak na Valentína dostanete chuť siahnuť po rokmi overenej klasike a nebojíte sa čiernobieleho obrazu, Prázdniny v Ríme s Audrey Hepburn pre vás budú tým pravým. Práve tento film o rebelujúcej princeznej, ktorá sa rozhodla utiecť pred svojimi povinnosťami do ulíc Ríma, vo veľkom štýle odštartoval hviezdnu kariéru tejto nenapodobiteľnej herečky. O jeho vplyve na svet kinematografie svedčí aj o to, že sa ním inšpirovala režisérka Sofia Coppola pri tvorbe Stratené v preklade.

muž a žena sediaci pred plátnom

Na Hromnice o deň viac (1993)

Ďalšia klasika, ktorá okrem zarytých romantikov poteší aj milovníkov atypických filmových premís, keďže v nej cynický hlásateľ počasia (Bill Murray) dookola prežíva ten istý deň. Okrem iného ho využíva aj na to, aby získal priazeň svojej kolegyne (Andie MacDowell) a popri tom sa nenápadne stáva lepším človekom. Ak ste už túto klasiku videli, no kombinácia romantickej komédie a časovej slučky znejú lákavo, môžete vyskúšať novší variant tejto premisy v podobe Palm Springs.

Bezstarostný domov nielen na Valentína

Už sme vám pomohli s valentínskym programom, teraz je na rade vaše milované bývanie. Filmy o láske si najlepšie užijete v bezstarostnom domove. Ak si chcete byť istí, že vás v tom vašom nič neprekvapí, uzatvorte si naše poistenie bývania so zľavou 3x10 %.

Bývanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám