Cestovanie

Jeseň na Slovensku je najkrajšia: týchto 5 miest vás presvedčí

10. 10. 2023
Kooperativa
5 minút
Jeseň na Slovensku je najkrajšia: týchto 5 miest vás presvedčí

Všimli ste si, koľko ľudí okolo vás začalo dovolenkovať na jeseň? Nezdá sa vám to zle, jesenné dovolenky sú naozaj novým trendom.

Letné horúčavy sú preč a pritom je stále príjemne teplo. Zmizli aj davy ľudí, na zaujímavé miesta nemusíte vystáť rad a v reštauráciách máte vždy voľný stôl. Pre dovolenku na Slovensku je ideálny dokonca aj október a toto je päť miest, ktoré sú v tomto ročnom období dokonca ešte krajšie ako v sparnom lete. Kde si teda najlepšie užiť jeseň na Slovensku?

Hobitie domčeky v Liptovskej Tepličke

Presne medzi obdobiami letných dovolenkárov a prvých lyžiarov je táto malebná dedinka ideálnym miestom nielen na podnikanie výletov do širokého okolia. Unikátnym lákadlom sú tunajšie “hobitie domčeky”, pivničky zapustené do trávnatého svahu, z ktorých mnohé dodnes slúžia svojmu pôvodnému účelu. Urobte si tu fotku pri jesennom západe slnka a vaši známi vám neuveria, že ste dovolenkovali na Slovensku a nie na Novom Zélande.

Jeseň na Slovensku v Banskej Štiavnici

Ak existuje miesto, ktoré si až na jeseň užijete v maximálnej nádhere, potom je to okolie Banskej Štiavnice. Svetoznáma kalvária je vtedy obklopená červenými stromami, ktoré s ňou farebne harmonicky ladia a otužilcov pozývajú k namočeniu malebné tajchy. Nehovoriac o samotnej historickej Štiavnici, ktorá má bez všadeprítomných davov turistov oveľa väčšie čaro.

Jeseň na Slovensku je krajšia s poistením

Aj keď nemáte v pláne žiadne riskantné atrakcie, myslite na to, že nástrahy na dovolenke číhajú aj po prázdninách. Venujte minútu zoznámeniu sa s tuzemským cestovným poistením Objavuj Slovensko od poisťovne Kooperativa, za minimálne náklady vám zabezpečí istotu a pokoj v duši, s ktorým si jesennú dovolenku užijete naplno.

Termálne jazierko v Kalamenoch

Kto povedal, že dovolenka v októbri či novembri musí byť bez kúpania pod holým nebom? Aj keď je už vonku zima, stále sa viete na jeseň na Slovensku vynájsť s termálnymi kúpaliskami, ktorých tu nájdete hneď niekoľko. Jedno z najznámejších je prírodné kúpalisko v obci Kalameny, ktoré má 33 stupňov a ponúka celoročnú možnosť kúpania so zdravotnými benefitmi.

Turistická jeseň na Slovensku: Vápenná a Vysoká

Krásne jesenné výlety viete vybaviť aj bez plánovania a vybavovania ubytovania stredne náročnou túrou v okolí. Zaujímavé miesta v bezprostrednom okolí ponúka každé slovenské mesto, v okolí Bratislavy je obľúbená najmä dvojica vrchov Vápenná a Vysoká na Záhorí, ktoré na jeseň ponúkajú extra nádherný výhľad na široké okolie topiace sa vo farbách. Nezabudnite, že aj pri jednodňových túrach sa oplatí uzavrieť cestovné poistenie.

Oravský hrad

Slovensko je krajina hradov a výletov k nim nie je nikdy dosť! Ideálnym spôsobom, ako si ich užiť na jeseň je, ak ponúkajú okrem hradieb a exteriérov aj vnútorné priestory. Tie sa vám postarajú o zaujímavý program aj v prípade, že vonku príliš fúka. Poradiť najlepší hrad zo všetkých je ťažké, no Oravský vás určite nesklame a skutočne vás prinesie do dávnych čias. Na jeseň je tento slávny Drakulov hrad z legendárneho nemého filmu Nosferatu obzvlášť krásny.

Cestovanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám