Cestovanie

Najkrajšie ubytká na Booking.com a ako neprerobiť na storne

17. 07. 2023
Kooperativa
8 minút
Najkrajšie ubytká na Booking.com a ako neprerobiť na storne

Dovolenkové cestovanie si čoraz menej ľudí rieši cez cestovnú kanceláriu. Trendom sú cestovatelia na vlastnú päsť, ktorí si dopravu a ubytovanie riešia sami cez rôzne internetové služby. Napríklad cez rezervačný portál Booking.com.

Ak aj vy patríte medzi dobrodruhov, ktorí radšej dlhšie pohľadajú, no nakoniec nájdu to najlepšie ubytovanie zo všetkých, tu je zopár tipov na niekoľko z nich. A na záver aj jeden špeciálny, čo robiť, ak budete musieť cestu neplánovane zrušiť a bude hroziť, že vám prepadne poplatok za ubytovanie na Booking.com.

Vedeli ste, že Booking.com nie je len o hoteloch?
Dávno sú preč časy, keď bol každý zahraničný pobyt o tuctovom sterilnom hoteli s rovnakými izbami. Cestujete do Barcelony alebo Amsterdamu? Prečo radšej nebývať na lodi? Na Booking.com nájdete nielen botely, ale aj samostatné jachty ukotvené na mori či rieke. Široký výber možností ubytovania na lodiach nájdete tu. Ak chcete konkrétny tip, môžete bývať napríklad kúsok od lisabonského oceanária v Portugalsku na takejto klimatizovanej lodi s dokonalými hodnoteniami.

Dovolenka pod stanom? Takúto ste ešte nezažili 
Ľudia zvyknú žartovať, keď majú menej peňazí na míňanie, že namiesto k moru môžu ísť akurát tak pod stan. No čo ak vám povieme, že dovolenka pod stanom môže byť krajšia a luxusnejšia než priemerný hotel plný turistov? Takémuto druhu ubytovania sa hovorí “glamping” a na Bookingu si môžete vybrať viacero druhov a destinácií od arabskej púšte až po malebné hory. Toto ubytovanie na Islande si radšej ani neotvárajte, ak k nemu nechcete okamžite zahorieť láskou.

Minidomček namiesto zaľudneného hotela
Existujú ľudia, pre ktorých je najdôležitejšou dovolenkovou hodnotou pokoj a samota. Davy ľudí si užijú bohato v práci, pamiatky a rušné historické ulice už videli všetky, teraz chcú vypadnúť čo najďalej od civilizácie a užiť si božského kľudu, aj za cenu toho, že dané ubytovanie nebude práve najväčšie či najluxusnejšie. Aj maličkých domčekov a chatiek sa dá na internete nájsť kopec, napríklad tento domček pri mori na Kréte.

A čo tak leto na farme?
Fantastickou možnosťou, ako si urobiť dovolenku zaujímavou, je ubytovať sa priamo na farme. Oddychovať môžete priamo na mieste, kde sa pestuje káva, olivy či ďalšie plodiny a samozrejme si ich užívať v takej čistej a autentickej forme, ako je len možné. Ak vás to zaujalo, preklikajte sa možnosťami tu. Ak chcete spoznať rovno dokonalú možnosť, spoznajte toto ubytovanie na farme, ktorá je obklopená olivovými hájmi v talianskej destinácii Scandicci kúsok od Florencie.

Ale čo ak to nevyjde a Booking.com nevráti peniaze?
Nevýhodou tejto známej služby na vyhľadanie a booknutie ubytovania doteraz bolo, že v prípade storna vrátila nanajvýš časť peňazí, často vôbec žiadne. Tomu urobila koniec poisťovňa Kooperativa, ktorá ako súčasť svojho zahraničného cestovného poistenia MARCO POLO zaviedla krytie storna ubytovania aj cez Booking.com. Portál si síce vaše peniaze nechá, no v prípade zrušeného ubytovania vám to poisťovňa vráti.

Oplatí sa nezanedbať cestovné poistenie, najmä ak cestujete na vlastnú päsť. V dnešnej dobe bývajú na dennom poriadku problémy s meškajúcou či zrušenou dopravou, no dovolenku nám tesne pred odchodom vie pokaziť aj náhla choroba, úraz, zlodeji či doklady zničené pri nehode v domácnosti. Pri všetkých týchto veciach vás podrží cestovné poistenie MARCO POLO od poisťovne Kooperativa.

Cestovanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám