Cestovanie

Neviete, kam cestovať? Tu je 5 neokukaných tipov

28. 07. 2023
Kooperativa
5 minút
Neviete, kam cestovať? Tu je 5 neokukaných tipov

Vo svete dostupného cestovania môže znieť otázka “kam cestovať?” ako čoraz komplikovanejšia úloha. Nie, naozaj ste ešte neboli všade, tu máte 5 neokukaných tipov na toto leto.

V snahe osviežiť si zoznam, kam cestovať, o nové čerstvé miesta, treba začať tým, že sa neobmedzíme iba na mestá, do ktorých lietajú nízkonákladové aerolinky. Stačí si trochu rozšíriť pole pôsobnosti a razom získate úžasné nové možnosti:

1. Ochridské jazero je jedno z najstarších v Európe
Juhovýchodná pevninská Európa nie je len obligátne Chorvátsko, Grécko, či menej okukané Albánsko. Vo vnútrozemí na hranici Albánska a Macedónska sa ukrýva obrovské jazero, ktoré očarí každého, kto ho objaví. Ochridské jazero upúta nádhernými scenériami okolia,  priezračnou a zvláštne sfarbenou vodou, za ktorú vďačí polohe v medzihorskej tektonickej kotline. Zaujímavá je aj jeho história jedného z najstarších a najhlbších jazier v Európe.

2. Kam cestovať do rozprávky? Skúste nemecký Mittenwald
Kadekto vám na otázku “Kam cestovať?” odpovie tipom na “rozprávkové miesto”, no málokto to bude myslieť doslova. My áno! Dostupná autom, iba kúsok nad rakúskym Inssbruckom, hneď za nemeckými hranicami, ukrýva sa dedinka Mittenwald ako vystrihnutá z rozprávky bratov Grimmovcov. Domčeky sú tu nielen malebné, ale doslova maľované a hoci je toto miesto takmer neznáme, v znaleckých kruhoch ho preslávila výroba huslí. “Dedinka tisícich huslí” znie jej oficiálna prezývka.

Aj keď sa vydáte na neokukané miesta a na vlastnú päsť, neznamená to, že musíte byť vydaní napospas osudu. Cestovné poistenie MARCO POLO od poisťovne Kooperativa myslí práve na moderných cestovateľov, takže okrem obvyklých výhod im  kryje aj storno ubytovania na Bookingu, ktoré mnohým svetobežníkom spôsobuje vrásky. Uzavrite si cestovné poistenie online a využiť ho môžete aj na ďalších troch miestach nášho článku:

3. Rye v Anglicku je cesta do minulosti
Kam cestovať, ak sa nechcete preniesť iba priestorom, ale aj časom? Dedinka Rye leží na južnom pobreží Anglicka, hneď za Lamanšským prielivom a kúsok od Doveru. Väčšina jej domčekov pochádza zo 14. a 15. storočia a dojem rozprávky nestratíte ani v jej malebnom okolí: nájdete tu hrad Camber či pláž Camber Sands ako z romantického románu.

4. Kam cestovať do exotiky? Na ostrov Pico na Azuroch
Ostrov Pico tvorí súostrovie Azory, ktoré sú ako turistická destinácia posledné roky čoraz populárnejšie. Okrem úchvatného atlantického pobrežia však ponúka ešte niečo oveľa lepšie: cestu pod zem a potulky obrovskými lávovými tunelmi, ktoré tu po sebe zanechala vulkanická minulosť súostrovia.

5. A čo Bielovežský prales plný zubrov?
Koho neodradí veľká diaľka, môže sa vybrať na roadtrip do Pobaltia. Na zaujímavé miesta nebude musieť dlho čakať: na severovýchode Poľska sa pri bieloruských hraniciach nachádza Bielovežský národný park, ktorý je fakticky pralesom. Priamo do pralesa sa dostanete iba pešo alebo na bicykli, čo ešte umocní dojem, že ste sa ocitli v úplne inom svete.

Cestovanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám