Digitálna inteligencia

Prečo si niekto vyberie klasickú poštu pred mailovou schránkou? Máme zopár teórií.

24. 03. 2022
Kooperativa
5 minút
Prečo si niekto vyberie klasickú poštu pred mailovou schránkou? Máme zopár teórií.

Žijú medzi nami. Stretávame ich vo výťahoch a obchodoch. Chodia s nami do práce alebo s nimi venčíme psov. Niektorých poznáme osobne, o ďalších sme len počuli a iní to pred svetom dokonale skrývajú a na povrchu sa tvária, že sú jedni z nás.
A aj keď sa ich rady prerieďujú, ešte stále sú tu. Milovníci klasickej listovej komunikácie. Pýtate sa prečo? Pozrime sa na pár teórií, ktoré by do témy vniesli viac svetla.

Obálková obsesia
Posadnutosť sa dá dlhodobým tréningom vypestovať ku všetkému. Napríklad aj k listovým obálkam. Fascinuje ich tvar, vôňa, prísľub tajomstva? Možno to bude samotný proces otvárania. Niektorí volia bezhlavé trhanie obálky, nehladiac na možné poškodenie zásielky a iní na to idú odborne. Otvárači profesionáli na túto činnosť určite disponujú kolekciou listových otváračov rôznych materiálov, veľkostí a farebného prevedenia.
Ďalšou skupinou by mohli byť milovníci obálkového lepidla. Isto by sa našiel niekto, komu jeho chuť na jazyku lahodila. Nástup samolepiacich obálok ich rady ale značne preriedil.

žena tvorí pohľadnicu rukami

Pohybom ku zdraviu ?
Je celkom možné, že niektorí zástancovia tejto inštitúcie majú v živote veľa voľného času. A ten sa z nejakého dôvodu rozhodli krátiť prechádzkami na poštu. Tých zopár šťastlivcov to pokojne môže považovať napríklad za zdravý pohyb. Čerstvý mestský vzduch, rýchla chôdza pomedzi výfukové plyny a nakoniec státie v rade na pošte v rúšku. Ak si k tomu pripočítame frekvenciu návštev a teoretickú vzdialenosť domu od pošty, dostaneme základ na celkom slušný nordic walking v skutočnej prírode. Ale proti gustu, žiaden dišputát.

muž a žena venčia psa

Za všetkým hľadaj lásku
Ak v tom nebude jemná psychická úchylka, ani zdravotné presvedčenie, ešte stále sa to dá zvaliť na lásku.
Veď aj cez poštové okienko môže preskočiť iskra. A ako sa vraví, láske sa do cesty nič nepostaví. Nemusí sa samozrejme jednať len o náklonnosť k opačnému pohlaviu, ale môže ísť aj o retro vášeň. Tá zahŕňa záľubu v mnohých netradičný aktivitách, ktoré sa k nám z minulosti ešte stále prihovárajú. Zháňanie ubytovania na dovolenku bez online bookingu, napaľovanie CD nosičov, platenie účtov za telefón na pobočkách operátorov… sú ich celé kopy. Aj keď nevieme prečo…

žena drží kartu s červenou stuhou

Tak si to spočítajme
Samozrejme, že nemôžeme nikomu vyčítať preferenciu klasickej pošty pred jej online verziou, jej výhody sú však už dnes nepopierateľné. Čas už je plnohodnotná mena a len málokto ju chce míňať fyzickým dochádzaním na poštu a čakaním v rade. V pandemickej situácií je rovnako dobrý nápad eliminovať čo najviac zbytočných miest s hromadným výskytom ľudí, medzi ktoré pošty rozhodne patria. A jedným z najdôležitejších dôvodov prečo prejsť na „elektronickú stranu“ je podpora zeleného zmýšľania. Tak urobte niečo pre planétu aj pre seba. Navyše Kooperatíva teraz za každý súhlas s elektronickou poštou, daruje 0,20 centov na naše mestá v projekte Zelený sad a vy môžete vyhrať eko pomocníkov do domácnosti. Nech si už nájdete akýkoľvek dôvod, prečo do toho ísť, urobíte dobre.

Digitálna inteligencia

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám