Cestovanie

Slovenské cyklotrasy, ktoré čakajú na objavenie

15. 08. 2023
Kooperativa
4 minúty
Slovenské cyklotrasy, ktoré čakajú na objavenie

Cyklistika je ideálny spôsob trávenia letnej dovolenky. Športujete, ste na čerstvom vzduchu, objavujete krásy krajiny a k tomu máte svätý pokoj od všetkých ostatných.

Zabudnite na cyklotrasy v okolí vášho bydliska, ktoré ste prešli už stokrát a spolu s vami aj haldy ďalších cyklistov, korčuliarov a bežcov. Ešte stále stíhate naložiť bicykel do auta alebo vlaku a užiť si niektorý zo skrytých klenotov Slovenska s ideálnymi cestami na bicyklovanie. Ktoré slovenské cyklotrasy sú najkrajšie?

Zabudnutý Gemer

Kedysi jeden z najdôležitejších regiónov, dnes ospalý kút Slovenska, ktorý však nestratil ani kúsok zo svojej atraktivity. Na Gemeri nájdete dedinky, ktoré kedysi patrili medzi najdôležitejšie mestá Rakúsko-Uhorska, priemyselné pamiatky, ale aj panenskú prírodu a nádherné výhľady poprepletané malebnými zrekonštruovanými asfaltkami. Máloktoré slovenské cyklotrasy majú takýto ideálny pomer rovín a kopcov a na svoje si prídu aj majitelia gravelov a fanúšikovia horskej cyklistiky.


Odporúčame: Cyklotrasa Rožňava - Smolník - Moldava nad Bodvou vás prevedie niekoľkými dôležitými historickými miestami 19. storočia, užijete si výšľapy, adrenalínové zjazdy, aj krásnu dlhú rovinku po ceste späť.

Najmalebnejšie slovenské cyklotrasy? Zamagurie

Ako sa vyhnúť davom turistov a množstvu áut vo Vysokých Tatrách a stále si ich aspoň trochu užiť? Vyberte sa o kúsok severovýchodnejšie a objavte Zamagurie a Pieniny. Výhoda? Výhľady na Tatry budete mať stále takmer celý čas a takmer odvšadiaľ. Región, ktorý väčšina Slovákov pozná vďaka lyžovaniu v Bachledke, ponúka toho v lete ešte viac, v neposlednom rade je rajom cyklistov vďaka nedávno zrekonštruovaným cestám vedúcim panenskou prírodou, dedinkami s drevenicami či lúkami so stádami oviec.


Odporúčame: Ak vás neodradia hneď dve horské prémie, ešte stále nová a zachovaná asfaltka medzi Ždiarom a Osturňou patrí medzi najkrajšie cesty Slovenska nielen vďaka úplne prvej etape popod Belianske Tatry. Z Osturne máte potom ideálny okruh cez Spišské Hanušovce, Reľov, Spišskú Maguru a Lendak.

Vedeli ste, že existuje špeciálne cestovné poistenie pre cyklistov, ktorí si na dvoch kolesách užívajú našu domovinu? K cestovnému poisteniu Objavuj Slovensko si môžete pridať aj pripoistenie Cykloasistencia, s ktorým o vás bude postarané v prípade nehody, defektu a ďalších komplikácií aj počas dlhých cyklovýjazdov na odľahlé miesta.

Aj slovenské cyklotrasy majú svoju klasiku

Ak sa vám nechce objavovať neznáme, to najlepšie, čo môžete na Slovensku v rámci cyklotrás zažiť, je stále Vážska cyklomagistrála. Nájdete na nej dokopy až 250 kilometrov trás od Žiliny až po Komárno, množstvo hradov a kaštieľov, prírody, aj príležitosti na kúpanie. Väčšina trasy vedie po oboch brehoch Váhu, vďaka čomu si na nej môžete dobre naplánovať okruh bez toho, aby ste šli tou istou trasou dvakrát, napojená je dokonca na český systém cyklotrás.


Odporúčame: Či si vymyslíte trasu dlhú desiatky kilometrov, alebo vám stačí kolečko Nové Mesto nad Váhom - Piešťany, spojte výlet s kúpaním na Zelenej vode.

Cestovanie

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám