Zdravie

Smart hodinky vám môžu zlepšiť život: Získajte ich teraz zadarmo aj vy

01. 12. 2020
Kooperativa
6 minút
Smart hodinky vám môžu zlepšiť život: Získajte ich teraz zadarmo aj vy

Sú fenoménom dnešnej doby a vidieť ich môžeme na čoraz väčšom počte zápästí. Inteligentné hodinky majú viacero funkcií, ktoré dokážu život zjednodušiť a v mnohých ohľadoch aj zlepšiť. Prečo sú tieto malé zariadenia také obľúbené a ľudia ich po vyskúšaní už takmer nedávajú z ruky dole?

Notifikácie a základné funkcie

Základná a asi najpraktickejšia funkcia je, keď svoj mobilný telefón za pár sekúnd spárujete s hodinkami a tie vás upozornia na všetky dôležité udalosti. Nastavíte si ich presne podľa svojich predstáv a budete tak dostávať notifikácie na prichádzajúce hovory, správy, e-maily či udalosti v kalendári. Zvoliť si môžete zvuk, alebo nenápadné vibrovanie. Hodinky vám skrátka poslúžia ako predĺžená ruka vášho telefónu, ktorého displej vďaka nim vôbec nemusíte zapínať.

Samozrejmosťou sú aj funkcie klasických hodiniek. Alarm, časovač, stopky. Zaručene poteší aj možnosť ovládania hudby, ktorú využijete napríklad pri športovaní. Niektoré modely majú dokonca pamäť na nahranie vašich skladieb, vďaka čomu si so sebou nemusíte nosiť telefón. Ak máte bezdrôtové slúchadlá, jednoducho ich prepojíte s hodinkami.

Meranie srdcového tepu

Hodinky vám pomôžu spoznať svoje telo. Ak patríte medzi športovcov, frekvencia srdcového tepu je pre vás dôležitou informáciou. Ak nie, rýchlosť úderov za minútu je veľmi dobrým ukazovateľom vašej celkovej kondície a zdravia. Smart hodinky majú zabudovaný špeciálny senzor s pomerne vysokou presnosťou a váš tep tak dokážu zmerať aj pod vodou, napríklad počas plávania.

Pokiaľ si na údajoch z vašich športových aktivít naozaj zakladáte, hodinky si môžete spárovať so špeciálnym hrudným pásom, ktorý zaručí maximálnu presnosť a je vhodný aj do extrémnejších podmienok.

Bežec si kontroluje hodinky.
(Foto: Freepik)

Zaznamenávanie športových aktivít

Nemusíte byť práve vrcholoví športovci, aby ste ocenili aj športové funkcie. Tie vám zmerajú parametre, akými sú počet krokov, hodnota spálených kalórií či množstvo vyšliapaných schodov. Práve tieto informácie vám napovedia, akí ste počas dňa aktívni a či ste pohyb nezanedbali. Hodinky vás dokonca pri dlhšej pasivite upozornia na nedostatok pohybu a odporučia vám aspoň krátku prechádzku.

Majú tiež množstvo predvolených režimov, ktoré sú nastavené na monitorovanie konkrétnych aktivít. Či už ide o beh, turistiku, bicykel, plávanie, lyžovanie, jogu alebo fitnes v posilňovni. To všetko je podporené GPS signálom, ktorý vám váš pohyb premietne do satelitných záberov, a potešia vás aj funkcie ako meranie nadmorskej výšky, predpoveď počasia, čas východu a západu slnka alebo kompas.

Žena počas behu pri ceste.
(Foto: Freepik)

Monitoring spánku v noci

Pre správnu životosprávu je spánok viac než dôležitý. No viete, že pre jeho kvalitu nie je podstatná iba dĺžka spánku? Na celkovú regeneráciu a správne fungovanie vášho tela vplýva viacero faktorov. Človek počas noci prechádza viacerými fázami – ide o ľahký spánok, hlboký spánok, alebo napríklad fáza REM, počas ktorej dokážete snívať. Tieto fázy si vďaka šikovným hodinkám odmeriate úplne presne a v prehľadnom grafe dostanete každé ráno zhrnutie svojho oddychu. Všetky informácie nájdete v špeciálnej aplikácii, ktorú si nainštalujete do telefónu.

Bezkontaktné platby hodinkami

Nepodporuje ich každý model, no v tomto prípade sa oplatí priplatiť. S hodinkami si za pár minút spárujete svoju platobnú kartu a v obchode sa už môžete tešiť na prekvapené reakcie ľudí v rade za vami. Áno, platba hodinkami je stále nezvyčajným, hoci praktickým spôsobom. Nemusíte mať totiž pri sebe hotovosť ani mobilný telefón.

Je to naozaj jednoduché, v hodinkách si zapnete mód platenia, zadáte vami zvolené krátke heslo a priložíte ich k bankovému terminálu. Nasleduje dobre známe pípnutie, a hotovo. Hodinky vás v nasledujúcich sekundách pohotovo informujú aj o tom, koľko eur z vášho účtu odišlo a kde bola platba vykonaná.

Smart hodinky úplne zadarmo

Cena kvalitných inteligentných hodiniek sa pohybuje v stovkách eur, teraz ich však môžete získať aj celkom zadarmo. Stačí, ak dáte zelenú elektronickej komunikácii v poisťovni Kooperativa a ste automaticky zapojení do súťaže o prémiový model Forerunner 245 Music od značky Garmin. Každý týždeň sú vyžrebovaní traja výhercovia a ponuka trvá až do konca roka 2020. Využiť ju môžu ako existujúci klienti poisťovne, tak aj noví, ktorí súhlasia s elektronickou komunikáciou.

Do súťaže sa zapojíte vyplnením formulára na udelenie súhlasu s elektronickou komunikáciou, v ktorom nezabudnite udeliť aj súhlas s pravidlami súťaže a akceptovať podmienky používania aplikácie Klientsky portál, ktorým sa automaticky registrujete do eKooperativa.

CHCEM SA ZAPOJIŤ DO SÚŤAŽE

ZdravieŽivot

Potrebujete
pomôcť?

Telefonický kontakt
+421 2 5729 9999
E-mailový kontakt
Napíšte nám